3CARGO dokłada swój klocek do Inwazji Gigantów!

18 stycznia 2018by 3CARGO
Inwazja-gigantów1.jpg

W Warszawie trwa niecodzienna wystawa prezentująca największe i najpiękniejsze budowle z klocków LEGO z całej Europy, a my mieliśmy okazję zaangażować się logistycznie w to spektakularne wydarzenie!

Batmobile zbudowany z 900 tys. klocków, figura Marcina Gortata w skali 1:1 czy zajmujący powierzchnię 25 mkw amerykański Kapitol, do budowy którego zużyto 1 mln 236 tys. elementów – to tylko niektóre z wyjątkowych makiet wystawionych na PGE Narodowym w Warszawie. Inwazja Gigantów zgromadziła w jednym miejscu ponad 100 najciekawszych i najefektowniejszych budowli wykonanych z klocków LEGO w Europie. Na powierzchni ponad 3000 mkw, spacerując po 12 strefach tematycznych, odwiedzający mają okazję obejrzeć m.in. dzieła architektury, figury sportowców i super bohaterów czy mozaiki – wszystko to wykonane w sumie z ponad 10 milionów elementów. Każda z makiet to projekt autorski, będący efektem wielomiesięcznej, a nawet kilkuletniej pracy wieloosobowych zespołów.

transport międzynarodowy

Organizatorem ekspozycji jest bielska firma Wystawa Klocków, która od wielu lat zajmuje się projektowaniem, tworzeniem oraz organizacją profesjonalnych wystaw makiet z klocków LEGO. Pierwsza wystawa odbyła się w 2013 roku w Bielsku-Białej, a kolejne ekspozycje gościły w wielu miastach Polski i Europy. W planach są dalsze projekty.

Obsługa logistyczna wydarzenia o takim rozmachu to mega wyzwanie. Transport w przypadku każdej makiety wygląda nieco inaczej. Budowle muszą zostać rozmontowane w większym bądź mniejszym stopniu, a następnie umieszczone w specjalnie zaprojektowanych skrzyniach bądź kontenerach. Do przetransportowania wszystkich makiet biorących udział w wystawie każdorazowo trzeba zaangażować od dziesięciu do piętnastu 24-tonowych samochodów ciężarowych.

Jak podkreśla Rafał Szymański, główny organizator i koordynator przedsięwzięcia, wiele z prezentowanych na wystawie eksponatów oraz klocków użytych do ich budowy to unikaty. Zdobycie odpowiednich klocków niejednokrotnie stanowi trudność i wymaga sprowadzania ich z różnych krańców Europy, a nawet świata. Tutaj z pomocą przychodzą internetowe fora i giełdy oraz firmy logistyczne.

Transport Międzynarodowy

3CARGO z ogromną przyjemnością zaangażowało się w skomplikowany i wieloetapowy proces obsługi logistycznej Inwazji Gigantów i na prośbę Wystawy Klocków zorganizowało transport elementów z Serbii. Nasi eksperci zajęli się całym procesem począwszy od kontaktu z firmą Serbską będącą w posiadaniu unikalnej limitowanej kolekcji LEGO, poprzez obsługę celną, na samym transporcie skończywszy. Przewóz elementów został wykonany na karnecie ATA, który umożliwia tymczasowy wywóz towarów w celach wystawienniczych. Nasi spedytorzy zorganizowali także transport do Warszawy części wystaw z Wrocławia oraz z Bielska-Białej.

Dziękujemy organizatorom Inwazji Gigantów za duży kredyt zaufania i cieszymy się z perspektyw dalszej współpracy przy kolejnych niepowtarzalnych i wyjątkowych projektach, a Państwa zachęcamy do odwiedzenia tej niezwykłej wystawy. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej www.wystawaklockow.pl. Zapraszamy!

Fot. Wystawa Klocków (https://www.facebook.com/WystawaBudowlizKlockow/)


Siedziba firmy

ul. Świerkowicka 36
43-502 Czechowice-Dziedzice
POLSKA

+48 32 780 1111

+48 537 400 651

office@3cargo.com

Polityka prywatnościKlauzula informacyjna

Pozostańmy w kontakcie

Dołącz do środowiska ludzi z pasją! Śledź nasze kanały w mediach społecznościowych, dziel się swoimi opiniami i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami oraz ciekawostkami z branży TSL.Copyright © 3 CARGO 2017 | Realizacja: Grabowski Sound & Image