3CARGO na Polsko-Tureckim Forum Biznesowym

11 marca 2019by 3CARGO
polsko-tureckie-forum-biznesu-2019-1280x812.jpg
Zacieśnianie współpracy polsko-tureckiej – to jeden z głównych celów przyświecających Polsko-Tureckiemu Forum Biznesowemu, które odbyło się 7 marca w Warszawie.

 

Okazją do zorganizowania forum była oficjalna wizyta w Polsce minister handlu Republiki Turcji Ruhsar Pekcan wraz z towarzyszącą jej misją tureckich przedsiębiorców. Stronę polską reprezentowała m.in. minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Organizatorami wydarzenia byli Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A wraz z Wydziałem Handlowym Ambasady Turcji oraz Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii, a współorganizatorami Krajowa Izba Gospodarcza oraz Polsko-Turecka Izba Gospodarcza.

 

Turcja znaczącym partnerem pozaunijnym

 

Prezes Polsko-Tureckiej Izby Gospodarczej Marek Nowakowski, Wiceprezes 3CARGO Sp. z o.o. Małgorzata Beczała oraz Chairman of Turkey-Poland Business Council Kemal Guleryuz

Turcja jest 4. pozaunijnym odbiorcą polskich towarów. Szans na zwiększenie wzajemnych obrotów handlowych przedstawiciele PAIH upatrują przede wszystkim w sektorze motoryzacyjnym. “Turcja jest piątą siłą produkcyjną na rynku samochodowym w Europie z ambicją wejścia na ryki globalne z własną marką. Natomiast Polska to wiodące europejskie zagłębie produkcji akcesoriów i innowacyjnych podzespołów samochodowych” – powiedział wiceprezes PAIH Wojciech Fedko. Według informacji podanych przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu, od 2007 r. tureckie firmy zrealizowały w Polsce 14 projektów inwestycyjnych o wartości 112,3 mln USD i utworzyły 1 283 nowych miejsc pracy. W tym samym okresie polskie przedsiębiorstwa zrealizowały w Turcji 9 projektów inwestycyjnych o łącznej wartości 281,6 mln USD i utworzyły 915 miejsc pracy.

Zdaniem prezesa Polsko-Tureckiej Izby Gospodarczej Marka Nowakowskiego potencjał wzajemnych inwestycji jest znacznie większy. „Turcja i Polska mają najszybciej rozwijające się gospodarki w Europie. Mają podobny poziom technologiczny, podobną strukturę przemysłu, która w wielu dziedzinach jest komplementarna, a nie konkurencyjna (na razie). Dotyczy to sektorów takich jak: automotive, IT (hardware i software), AGD, maszyny i urządzenia (sterowane numerycznie obrabiarki do metalu), ale także w zakresie obronności. To naturalna baza współpracy dwustronnej” – powiedział prezes Nowakowski w swoim styczniowym wywiadzie z serii Ekspert 3CARGO radzi (pełna treść wywiadu dostępna jest tutaj).

Forum było nie tylko doskonałą okazją do rozmów na szczeblu rządowym, ale także do szeregu spotkań biznesowych. W swoich prezentacjach strona polska i turecka poruszyły kwestię perspektyw współpracy gospodarczej m.in. w takich dziedzinach, jak energetyka, górnictwo, IT/ICT czy innowacyjna motoryzacja. Szefowe ministerstw zapowiedziały duży skok obrotów handlowych na 100-lecie podpisania Traktatu Przyjaźni pomiędzy Polską a Turcją w 2023 roku.

 

Wspieramy polsko-turecką wymianę handlową

 

3CARGO, będące członkiem Polsko-Tureckiej Izby Gospodarczej, od lat wspiera aktywnie polski biznes poprzez logistyczną obsługę wymiany handlowej z tureckimi partnerami. Z dużym zainteresowaniem śledziliśmy oficjalne wystąpienia podczas forum, oraz aktywnie uczestniczyliśmy w sesji B2B z przedstawicielami tureckiego biznesu. Nowe kontakty biznesowe z pewnością zaowocują w postaci nowych projektów, o których będziemy informować na bieżąco.


Siedziba firmy

ul. Świerkowicka 36
43-502 Czechowice-Dziedzice
POLSKA

+48 32 780 1111

+48 537 400 651

office@3cargo.com

Polityka prywatnościKlauzula informacyjna

Pozostańmy w kontakcie

Dołącz do środowiska ludzi z pasją! Śledź nasze kanały w mediach społecznościowych, dziel się swoimi opiniami i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami oraz ciekawostkami z branży TSL.Nasi partnerzy:  Pall-Ex . PTCOCRIG Katowice . ABITBalkan Express . Igoria Trade 

Copyright © 3 CARGO 2017 | Realizacja: Grabowski Sound & Image

Dołącz do subskrybentów! Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami i ofertami, otrzymuj wartościowe porady i zyskaj dostęp do korzystnych promocji!

*  *  *

Tak, chcę dołączyć do CARGOpoczty (możesz zrezygnować w dowolnej chwili).

FreshMail.pl