facebook
Telefon:
+48 32 780 1111
ul. Świerkowicka 36
43-502 Czechowice-Dziedzice
Aktualności
UNIJNE WSPARCIE DLA TRANSPORTU INTERMODALNEGO

Miliard złotych, czyli około 238 mln euro – taką kwotę wsparcia dla polskiego transportu intermodalnego w zeszły wtorek zatwierdziła Komisja Europejska.

   Komisja Europejska zatwierdziła program wsparcia budowy i modernizacji infrastruktury transportu intermodalnego, który został przygotowany przez Ministra Rozwoju i Finansów. Program przewiduje rozdysponowanie środków m.in. na takie cele, jak budowa i modernizacja infrastruktury transportu intermodalnego, zakup wyspecjalizowanego taboru kolejowego, jak również specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego w przewozach intermodalnych (np. sprzętu do podnoszenia i przeładunku, telematyki i systemów satelitarnych).
   Jak donosi Ministerstwo Rozwoju, program pomocowy stanowi istotny krok w realizacji postanowień Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju w obszarze transportu i przyczyni się on do poprawy konkurencyjności intermodalnych usług transportowych w Polsce. Pomoc trafi nie tylko do operatorów transportu intermodalnego, ale także do spółek leasingujących tabor. Polski rząd zapewni wsparcie w wysokości do 50% kosztów kwalifikowalnych dzięki środkom z Funduszu Spójności UE. Program będzie obowiązywał do 31 grudnia 2023 r.
  
Żródło: Portal Funduszy Europejskich 
Fot. Pixabay