Agencja Celna – pozwolenia na stosowanie procedur uproszczonych

29 marca 2019by 3CARGO
pozwolenie-na-stosowanie-procedur-uproszczonych-UKC-1280x815.jpg
Już wkrótce ważność utracą wszystkie pozwolenia na stosowanie procedur uproszczonych, które udzielone zostały na podstawie rozporządzenia (EWG) nr 2913/92 lub rozporządzenia (EWG) nr 2454/93 i są objęte ograniczonym okresem ważności.

 

1 maja 2019 roku miną trzy lata od daty wejścia w życie Unijnego Kodeksu Celnego oraz aktów delegowanych i wykonawczych odnoszących się do UKC. Zgodnie z Art. 251 Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2015/2446 z dnia 28 lipca 2015 r. (RD), w tym dniu utracą także ważność pozwolenia na stosowanie procedur uproszczonych udzielone na podstawie rozporządzenia (EWG) nr 2913/92 lub rozporządzenia (EWG) nr 2454/93, które obowiązywały w dniu 1-go maja 2016 r. i które są objęte ograniczonym okresem ważności.

Pozwolenia nie objęte ograniczonym okresem ważności, w ciągu ostatnich 3 lat systematycznie podlegały ponownej ocenie przez Izbę Administracji Skarbowej właściwą ze względu na siedzibę przedsiębiorcy. Skutkiem zakończenia ponownej oceny było cofnięcie istniejącego pozwolenia. Wszystkim przedsiębiorcom, którzy spełniali warunki oraz kryteria wymagane do wydania pozwoleń, wydawane były nowe pozwolenia.

Powyższe dotyczy:

  • świadectw AEO;
  • pozwoleń na stosowanie procedury uproszczonej;
  • pozwoleń na stosowanie zabezpieczenia generalnego;
  • pozwoleń na stosowanie gwarancji generalnej dla przewozu towarów w ramach wspólnej/wspólnotowej procedury tranzytu oraz pozwolenia na stosowanie zwolnienia z obowiązku składania gwarancji dla przewozu towarów w ramach wspólnej/wspólnotowej procedury tranzytu;
  • pozwoleń na upoważnionego nadawcę /odbiorcę tranzytu unijnego;
  • pozwoleń na status upoważnionego odbiorcy TIR;
  • pozwoleń na ustanowienie regularnej linii żeglugowej.

Jeżeli podmiot po ponownej ocenie nie otrzymał pozwoleń zgodnie z wymogami UKC, może ponownie ubiegać się o ich wydanie.

Agencja Celna 3CARGO posiada wszystkie aktualne upoważnienia niezbędne do kompleksowej obsługi wymiany handlowej z krajami pozaunijnymi. Posiadamy status upoważnionego przedsiębiorcy AEO, który uprawnia nas do korzystania z ułatwień odnoszących się do kontroli celnej oraz uproszczeń przewidzianych w ramach przepisów celnych. Nasi klienci mają do dyspozycji magazyn czasowego składowania, w którym ich towary nieunijne są czasowo składowane pod dozorem celnym w okresie między ich przedstawieniem organom celnym a objęciem jedną z procedur celnych lub powrotnym wywozem.

Zapraszamy do współpracy!

tel. +48 32 780 11 16


Siedziba firmy

ul. Świerkowicka 36
43-502 Czechowice-Dziedzice
POLSKA

+48 32 780 1111

+48 537 400 651

office@3cargo.com

Polityka prywatnościKlauzula informacyjna

Pozostańmy w kontakcie

Dołącz do środowiska ludzi z pasją! Śledź nasze kanały w mediach społecznościowych, dziel się swoimi opiniami i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami oraz ciekawostkami z branży TSL.Nasi partnerzy:  Pall-Ex . PTCOCRIG Katowice . ABITBalkan Express . Igoria Trade 

Copyright © 3 CARGO 2017 | Realizacja: Grabowski Sound & Image

Dołącz do subskrybentów! Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami i ofertami, otrzymuj wartościowe porady i zyskaj dostęp do korzystnych promocji!

*  *  *

Tak, chcę dołączyć do CARGOpoczty (możesz zrezygnować w dowolnej chwili).

FreshMail.pl