Bułgaria wprowadziła e-winiety

10 stycznia 2019by 3CARGO
e-winiety-w-Bułgarii-1280x812.jpg
Z dniem 1 stycznia 2019 roku wprowadzony został system elektronicznych winiet dla pojazdów poruszających się po drogach Bułgarii. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje związane z bułgarskimi e-winietami.

 

Elektroniczne winiety, jako nowoczesny sposób pobierania opłat za korzystanie z krajowej płatnej sieci drogowej, generować będą zasoby finansowe na inwestowanie w istniejącą sieć drogową Bułgarii oraz rozbudowę nowych połączeń drogowych. System pobierania opłat opiera się na najnowszych technologiach, które umożliwiają dokonywanie płatności oraz kontrolę bez ograniczania swobodnego przepływu pojazdów. Obsługą systemu zajmuje się Agencja Infrastruktury Drogowej.

 

Ceny bez zmian

 

Zgodnie z informacjami na stronie BG TOLL, ceny e-winiet pozostaną takie same dla wszystkich typów pojazdów. Od tego roku wprowadzona została również winieta weekendowa dla lekkich pojazdów. Od momentu wejścia w życie e-winiet nie ma już potrzeby umieszczania naklejki na przedniej szybie pojazdu. Podczas kontroli drogowej przeprowadzanej przez organy kontrolne właściciele i użytkownicy pojazdów nie są także zobowiązani do przedstawienia dokumentu potwierdzającego zakup e-winiety.

W przypadku samochodów ciężarowych o dmc powyżej 3,5 tony winiety będą ważne do 15 sierpnia 2019 roku. Od 16 sierpnia zostaną wprowadzone opłaty drogowe. Winiety samoprzylepne zakupione w 2018 roku, których data ważności upływa w 2019 roku, będą nadal honorowane i powinny pozostać na przedniej szybie.

 

Gdzie można zakupić e-winiety?

 

Elektroniczne winiety można nabyć na kilka sposobów:

– online pod następującym adresem: www.bgtoll.bg;
– dzięki aplikacji mobilnej (do pobrania z App Store lub Google Play);
– poprzez terminale samoobsługowe w punktach sprzedaży detalicznej oraz w regionalnych biurach Agencji Infrastruktury Drogowej;
– w kasie placówek Agencji Infrastruktury Drogowej.

 

Wdrożenie nowego systemu nie bez problemów

 

Zmiana systemu poboru opłat drogowych nie obyła się bez problemów. Media donosiły o awariach strony internetowej Agencji Infrastruktury Drogowej, braku możliwości zakupu i rejestracji winiet w punktach poboru opłat, a także na niektórych stacjach benzynowych ze względu na brak odpowiednich terminali. Jak zapewniło w zeszłym tygodniu szefostwo bułgarskiej Agencji Infrastruktury Drogowej, do 15 stycznia system powinien działać już bezawaryjnie.

 

Na podst. bgtoll.bg oraz pb.pl


Siedziba firmy

ul. Świerkowicka 36
43-502 Czechowice-Dziedzice
POLSKA

+48 32 780 1111

+48 537 400 651

office@3cargo.com

Polityka prywatnościKlauzula informacyjna

Pozostańmy w kontakcie

Dołącz do środowiska ludzi z pasją! Śledź nasze kanały w mediach społecznościowych, dziel się swoimi opiniami i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami oraz ciekawostkami z branży TSL.Nasi partnerzy:  Pall-Ex . PTCOCRIG Katowice . ABITBalkan Express . Igoria Trade 

Copyright © 3 CARGO 2017 | Realizacja: Grabowski Sound & Image

Dołącz do subskrybentów! Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami i ofertami, otrzymuj wartościowe porady i zyskaj dostęp do korzystnych promocji!

*  *  *

Tak, chcę dołączyć do CARGOpoczty (możesz zrezygnować w dowolnej chwili).

FreshMail.pl