Ekosłupki 3CARGO

Ekosłupki 3CARGO  • W TROSCE O ZDROWY ODDECH
  • CZY WIESZ, CZYM ODDYCHASZ?
  • LOKALIZACJA EKOSŁUPÓW 3CARGO
  • APLIKUJ O EKOSŁUPEK
W TROSCE O ZDROWY ODDECH

Każdy z nas potrzebuje powietrza.
Czystego powietrza i tlenu, który nasze komórki kochają najbardziej.
Oddychanie jest dla nas jednym z najbardziej naturalnych procesów, dzięki któremu każdego dnia przez nasz układ oddechowy przechodzi nawet 11 tysięcy litrów powietrza, dotleniającego nasz organizm i zapewniającego sprawne funkcjonowanie wszystkich organów.
Tlen daje nam życie.

Zanieczyszczenie powietrza jest jednym z największych problemów naszych czasów, który dotyka 95% ludzkiej populacji.
W 2019 roku na całym świecie zanieczyszczenie powietrza przyczyniło się do śmierci 6,67 mln ludzi, a tym samym znalazło się na 4. miejscu w rankingu czynników powodujących przedwczesny zgon. W samej tylko Polsce w wyniku chorób lub powikłań spowodowanych przez smog umiera rocznie ok. 45 tysięcy osób


Świadomość problemu oraz znaczenia czystego powierza dla naszego życia to kluczowy czynnik w walce o zdrowy oddech. Tę świadomość musimy rozwijać w nas samych oraz w naszych dzieciach, i to już od najmłodszych lat!


Postanowiliśmy wesprzeć naszą lokalną społeczność Czechowic-Dziedzic i okolic w procesie rozwijania i pogłębiania świadomości w kwestii znaczenia jakości powietrza dla naszego zdrowia i samopoczucia. Służyć ma temu inicjatywa społeczna 3CARGO „W trosce o zdrowy oddech”, w ramach której zamierzamy zasponsorować 10 EkoSłupków AirSensor i umieścić je w 10 różnych lokalizacjach w naszym regionie.

EkoSłupek AirSensor to zaawansowane urządzenie do pomiaru i sygnalizowania jakości powietrza za pomocą koloru światła na terenach otwartych oraz w miejscu pracy. Jego twórcą jest firma e-Gminy sp. z o.o. z Bielska-Białej. Opatentowany projekt EkoSłupka został nagrodzony prestiżową nagrodą Ekolaur w kategorii Ekoprodukt w 18. edycji Konkursu „Ekolaury Polskiej Izby Ekologii 2019”.

Szczegółowe wyniki pomiarów stężenia zanieczyszczeń w powietrzu dokonywanych przez sieć EkoSłupków można odczytywać za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej EkoSłupek. Szczegółowe informacje na temat projektu można znaleźć na stronie www.e-gminy.pl

CZY WIESZ, CZYM ODDYCHASZ?

Zanieczyszczone powietrze szkodzi.
Badania naukowe dowodzą, że długoletnie zamieszkiwanie w miejscach charakteryzujących się gorszą jakością powietrza (miasta, śródmieścia, rejony blisko autostrad), może zwiększać ryzyko udaru mózgu i utraty pamięci. Ale to tylko czubek góry lodowej dolegliwości i chorób, które długotrwałe wdychanie szkodliwych substancji obecnych w powietrzu może u nas wywołać.

Za najbardziej szkodliwe dla zdrowia uznaje się pyły PM2.5 oraz mniejsze, bowiem cząsteczki te przenikają do naszej krwi i są transportowane po całym naszym organizmie powodując problemy krążeniowe oraz pulmonologiczne. Według Światowej Organizacji Zdrowia długotrwałe narażenie na działanie pyłu PM2.5 skraca życie statystycznego mieszkańca UE o ponad 8 miesięcy, a w przypadku mieszkańców Polski – aż o 10 miesięcy!

Według nowego raportu szwajcarskiej platformy monitoringu powietrza IQAir (World air quality report 2019) Polacy oddychają niebezpiecznie zanieczyszczonym powietrzem. W rankingu 100 miast o najgorszej jakości powietrza w Europie aż 29 znajduje się w Polsce. Najwyższą pozycję wśród europejskich miast pod względem średniego stężenia pyłów PM2,5 w 2019 roku zajęły Goczałkowice-Zdrój (sklasyfikowane na 9. miejscu z wynikiem 29,6 µg/m³). W pierwszej 20-ce znalazły się także: Ksawerów w woj. łódzkim (11. miejsce), Zgierz w woj. łódzkim (15. miejsce) oraz Bielsko-Biała (16. miejsce).

Normy stężeń pyłu zawieszonego PM2,5 zalecane przez Światową Organizację Zdrowia wynoszą:
25 µg/m3 (stężenia 24-godzinne)
10 µg/m3 (stężenia średnioroczne)


Nasza świadomość problemu zanieczyszczenia powietrza oraz związanych z nim zagrożeń to podstawa. Dzięki niej możemy podjąć odpowiednie kroki celem zabezpieczenia siebie i swoich bliskich. Pierwszym i najważniejszym krokiem jest kontrolowanie jakości powietrza, którym oddychamy, i stosowanie się do zaleceń określonych dla poszczególnych poziomów stężenia zanieczyszczeń.


EkoSłupek AirSensor monitoruje stan powietrza pod kątem stężenia pyłów zawieszonych PM 1, PM 2.5 i PM 10, a także innych zanieczyszczeń, w tym dwutlenku siarki (SO2), ozonu (O3), formaldehydów, dwutlenku węgla (CO2), dwutlenku azotu (NO2) – i kolorem sygnalizuje jego jakość.

Stan powietrza możemy łatwo śledzić dzięki aplikacji EkoSłupek. Możemy nie tylko znaleźć w niej mapę z lokalizacją wszystkich EkoSłupków w naszej okolicy, ale także sprawdzić dokładne odczyty każdego z nich. Kontrolując jakość powietrza możemy podejmować kolejne kroki w celu ochrony siebie i swoich bliskich – np. ograniczanie aktywności na zewnątrz lub zakup maseczek antysmogowych do noszenia w dniach, w których jakość powietrza jest zła, lub też zakup profesjonalnego oczyszczacza powietrza, by zadbać o lepszą jakość powietrza, którym oddychamy w naszych domach.

LOKALIZACJA EKOSŁUPÓW 3CARGO

Mapa lokalizacji EkoSłupków zasponsorowanych przez 3CARGO.

APLIKUJ O EKOSŁUPEK
  • Jesteś dyrektorem / właścicielem państwowej / prywatnej placówki edukacyjnej lub opiekuńczej, lub też placówki, której działalność ściśle wiąże się z ekologią?
  • Chcesz stać się częścią naszej inicjatywy społecznej i pomóc nam w rozwijaniu oraz pogłębianiu świadomości w kwestii znaczenia jakości powietrza dla naszego zdrowia i samopoczucia?
  • Chciał(a)byś, aby na terenie Twojej placówki pojawił się EkoSłupek, ponieważ uważasz, że to doskonałe miejsce na tego typu inicjatywę?
  • W promieniu 600 m od Twojej placówki nie ma innego urządzenia EkoSłupek AirSensor?

Napisz do nas na adres: marketing@3cargo.com nawiązując w tytule wiadomości do naszej akcji „W trosce o zdrowy oddech”.

Prześlemy Ci krótki formularz aplikacyjny wraz z pakietem informacji. Na wypełnione formularze aplikacyjne czekamy do 31 grudnia 2020.

Może to właśnie na Twoim terenie stanie jeden z sieci EkoSłupków zasponsorowanych lub współsponsorowanych przez 3CARGO 🙂
Siedziba firmy

ul. Świerkowicka 36
43-502 Czechowice-Dziedzice
POLSKA

+48 32 780 1111

+48 537 400 651

office@3cargo.com

Polityka prywatnościKlauzula informacyjna

Oddział firmy

Rokszyce II 10a
97-371 Piotrków Trybunalski
POLSKA

+48 793 657 676

w.maska@3cargo.com


Pozostańmy w kontakcie

Dołącz do środowiska ludzi z pasją! Śledź nasze kanały w mediach społecznościowych, dziel się swoimi opiniami i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami oraz ciekawostkami z branży TSL.Copyright © 3 CARGO 2017 | Realizacja: Grabowski Sound & Image