Inspektorzy Transportu Drogowego rozpoczynają protest

15 maja 2017by 3CARGO
inspektorzy-transportu-drogowego-strajk.jpg

W dniu dzisiejszym rozpoczyna się protest ostrzegawczy zorganizowany przez Związek Zawodowy Inspekcji Transportu Drogowego. Protest będzie polegał na przeprowadzaniu bardzo wnikliwych inspekcji.

Związek Zawodowy ITD w sobotę 13 maja opublikował komunikat o rozpoczęciu ogólnopolskiego strajku ostrzegawczego na swojej stronie internetowej. Jak informuje Przewodniczący Związku Hubert Jóźwik, strajk ma potrwać tydzień. W tym czasie pracownicy Inspekcji Transportu Drogowego będą dokonywać skrajnie drobiazgowych przeglądów zatrzymanych pojazdów (tzw. strajk włoski), co więcej, kontrolom będą podlegać jedynie polscy przewoźnicy.
Związek od ponad roku czeka na rozpoczęcie procesu legislacyjnego ustawy o inspekcji transportu drogowego, która ma nadać inspektorom uprawnienia służb mundurowych. Obecnie swoje obowiązki pełnią oni w ramach służby cywilnej i mogą wykonywać swoje czynności jedynie w godzinach pracy Urzędu. W związku z ustawą o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów na ITD nałożono nowe obowiązki, których inspektorzy nie są w stanie wykonywać w ramach służby cywilnej.

Kolejną ważną kwestią jest fakt, że Inspektorzy Transportu Drogowego od 9 lat nie mieli waloryzowanych płac. Związek od dawna domaga się od rządzących podjęcia działań zapobiegających dalszej pauperyzacji zawodu. Pod koniec kwietnia pracownicy ITD spotkali się z Ministrem Infrastruktury i Budownictwa Andrzejem Adamczykiem, który obiecał, że podejmie ten temat podczas posiedzenia rządu i przyjmowania wstępnych przyszłorocznych założeń budżetowych. W razie braku satysfakcjonujących działań ze strony rządu Związek zapowiada jesienną manifestację w Warszawie. Kolejnym krokiem będzie strajk ciągły.

 

Fot. Wikipedia/Karol Szadkowski


Siedziba firmy

ul. Świerkowicka 36
43-502 Czechowice-Dziedzice
POLSKA

+48 32 780 1111

+48 537 400 651

office@3cargo.com

Polityka prywatnościKlauzula informacyjna

Pozostańmy w kontakcie

Dołącz do środowiska ludzi z pasją! Śledź nasze kanały w mediach społecznościowych, dziel się swoimi opiniami i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami oraz ciekawostkami z branży TSL.Nasi partnerzy:  Pall-Ex . PTCOCRIG Katowice . ABITBalkan Express . Igoria Trade 

Copyright © 3 CARGO 2017 | Realizacja: Grabowski Sound & Image

Dołącz do subskrybentów! Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami i ofertami, otrzymuj wartościowe porady i zyskaj dostęp do korzystnych promocji!

*  *  *

Tak, chcę dołączyć do CARGOpoczty (możesz zrezygnować w dowolnej chwili).