Już wkrótce tymczasowe wznowienie kontroli granicznych

16 listopada 2018by 3CARGO
kontrola-graniczna-1280x812.jpg
Przypominamy, że w związku ze zbliżającym się szczytem klimatycznym ONZ COP24 w Katowicach, w dniach od 22 listopada do 16 grudnia przywrócona zostanie kontrola na granicach Polski z Czechami, Niemcami, Litwą i Słowacją.

 

Przywrócenie kontroli granicznych stanowi element zabezpieczający grudniową konferencję COP24 (3-14 grudzień 2018), w której ma wziąć udział ponad 30 tysięcy osób z blisko 200 krajów. Jak wynika z komunikatu MSWiA, kontrole mają mieć charakter doraźny i będą przeprowadzane w określonych dniach i godzinach oraz w wybranych miejscach na drogach przecinających granice. Dokonywać ich będą mobilne patrole Straży Granicznej korzystające z tzw. schengenbusów, wyposażonych w przenośne urządzenia z dostępem do baz danych oraz służące do weryfikacji autentyczności dokumentów. Na autostradach wyrywkowe kontrole będą realizowane na zasadzie typowania pojazdów i kierowania ich do punktów kontrolnych na MOP-ach.

W okresie, w którym obowiązywać będą kontrole, wszyscy podróżni przekraczający granice Polski muszą posiadać przy sobie ważne dokumenty potwierdzające tożsamość i obywatelstwo (dowód osobisty lub paszport). Obywatele państw trzecich, tak jak dotychczas, muszą mieć przy sobie paszport oraz dokumenty potwierdzające prawo pobytu (np. wizy).

Mieszkańcy Katowic muszą się liczyć z czekającymi ich utrudnieniami w ruchu, szczególnie w okolicach Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz katowickiego Spodka. Od 25 listopada część ulic w Katowicach będzie zamkniętych.


Siedziba firmy

ul. Świerkowicka 36
43-502 Czechowice-Dziedzice
POLSKA

+48 32 780 1111

+48 537 400 651

office@3cargo.com

Polityka prywatnościKlauzula informacyjna

Pozostańmy w kontakcie

Dołącz do środowiska ludzi z pasją! Śledź nasze kanały w mediach społecznościowych, dziel się swoimi opiniami i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami oraz ciekawostkami z branży TSL.Nasi partnerzy:  Pall-Ex . PTCOCRIG Katowice . ABITBalkan Express . Igoria Trade 

Copyright © 3 CARGO 2017 | Realizacja: Grabowski Sound & Image

Dołącz do subskrybentów! Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami i ofertami, otrzymuj wartościowe porady i zyskaj dostęp do korzystnych promocji!

*  *  *

Tak, chcę dołączyć do CARGOpoczty (możesz zrezygnować w dowolnej chwili).

FreshMail.pl