spedycja międzynarodowa

Pomimo pandemii rok 2020 dla polskich eksporterów wysyłających swoje towary do Turcji okazał się być owocny. Polskie towary ewidentnie cieszą się rosnącą popularnością wśród odbiorców tureckich.

Spis treści:

Dane statystyczne nie kłamią. W 2020 roku polscy przedsiębiorcy wysłali do Turcji towary o łącznej wartości ponad 9,8 mld PLN! Oznacza to wzrost o 18,7% w stosunku do danych z 2019 roku. Największy udział w polskim eksporcie do Turcji miały towary z grupy maszyn i urządzeń mechanicznych (3,4 mld PLN), pojazdy, statki powietrzne i jednostki pływające (1,6 mld PLN) oraz metale nieszlachetne i artykuły z nich (1,2 mld PLN). Największy wzrost eksportu do Turcji, jeżeli chodzi o grupy towarów, zanotowano w przypadku drewna i artykułów z drewna (wzrost o 135,2%), produktów pochodzenia roślinnego (wzrost o 119,6%), oraz artykułów z kamienia, gipsu, cementu i podobnych materiałów (wzrost o 62,8%).

Wśród podgrup towarów, których wartość w polskim eksporcie do Turcji przekroczyła w 2020 roku 10 mln PLN, największy wzrost zanotowały m.in. :

  • artykuły z kamienia (6815) – wzrost o 1017,3% (51,2 mln PLN)
  • zboża (10) – wzrost o 233,3% (142,9 mln PLN)
  • statki, łodzie oraz konstrukcje pływające (89) – wzrost o 186,7% (68,2 mln PLN)
  • drewno i artykuły z drewna (44) – wzrost o 136,9% (28,2 mln PLN)
  • cukry i wyroby cukiernicze (17) – wzrost o 118,3% (24 mln PLN)
Linia drobnicowa do Turcji

Najlepszym rozwiązaniem dla przedsiębiorców z sektora MŚP, wysyłających bądź też sprowadzających towary z Turcji, jest powierzenie gestii logistycznych doświadczonemu operatorowi, który zorganizuje i zrealizuje transport w sposób kompleksowy – począwszy od kompletowania niezbędnej dokumentacji, poprzez dobór środka transportu i odprawy celne, na dostawie do odbiorcy ostatecznego skończywszy. Dobrym i ekonomicznym rozwiązaniem jest korzystanie ze stałej linii drobnicowej.

3CARGO niezmiennie od lat wspiera logistycznie polskie firmy, zapewniając kompleksowe usługi na najwyższym poziomie. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz ścisłej współpracy z jedną z największych firm logistycznych w Turcji, realizujemy zlecenia profesjonalnie, sprawnie i na atrakcyjnych warunkach.

Nasza linia drobnicowa do Turcji (RED) to:

  • regularne wyjazdy z Polski do Turcji 4 razy w tygodniu w oparciu o rozkład jazdy,
  • czas tranzytu wynoszący 3-4 dni robocze,
  • możliwość odbioru towaru z każdego miejsca w Polsce i dostarczenie go do dowolnego odbiorcy na terenie całej Turcji (i odwrotnie),
  • własna Agencja Celna;
  • indywidualny opiekun klienta.
Oferta specjalna dla eksporterów

Od stycznia 2021 roku linia RED na kierunku eksportowym (z Polski do Turcji) oferuje nowe, atrakcyjne stawki wynoszące 70 EUR za 1 paletę EPAL (do 600 kg) w dostawie z naszego magazynu w Czechowicach-Dziedzicach do magazynu naszego partnera w Stambule. Oferta jest ważna na czas określony, więc skontaktuj się z nami już dziś, by z niej skorzystać i wysłać swój towar do Turcji pod opieką ekspertów!

Napisz do nas sales@3cargo.com
lub zadzwoń +48 32 780 11 17

transport Turcja
Firma transportowa 3CARGO zachęca do zapoznania się z innymi artykułami. Spedycja międzynarodowa – odkryj jej tajniki!
< Wróć do wpisów