Poradnik przedsiębiorcy


Ekspert 3CARGO radzi

Zachęcamy do zapoznania się z serią publikacji EKSPERT 3CARGO RADZI. Jest to cykl autorskich wywiadów z ekspertami z zakresu logistyki, i nie tylko! Ekspert 3CARGO radzi to zbiór porad dla przedsiębiorców, a także niezawodne źródło rzetelnych i ważnych informacji z zakresu organizacji procesów logistycznych, obsługi logistycznej wymiany handlowej, kwestii celnych oraz innych aspektów prowadzenia działalności importowej lub eksportowej.
Masz pytanie? Zadaj je naszym ekspertom! Pytania tematyczne można przesyłać na adres: ekspert@3cargo.com

Rozwiązania w transporcie krajowym

O cechach i możliwościach polskiego transportu krajowego oraz dostępnych na rynku krajowym rozwiązaniach logistycznych rozmawiamy z Wojciechem Maśką, Kierownikiem Działu Transportów Krajowych w 3CARGO.

Różnice kulturowe w biznesie

O tym, jak ważna jest świadomość różnic kulturowych w procesie pozyskiwania i prowadzenia biznesu z tureckimi kontrahentami rozmawiamy z Małgorzatą Beczała, Wiceprezesem 3CARGO Sp. z o. o. oraz Pełnomocnikiem Zarządu ds. Jakości w 3CARGO Sp. z o. o. Sp. k.

Karnet ATA

O tym, jak przewieźć próbki swoich towarów do krajów trzecich unikając skomplikowanych i czasochłonnych procedur celnych rozmawiamy z Agnieszką Paplą-Bartoszek, Spedytorem Międzynarodowym i Specjalistą ds. Karnetów ATA w 3CARGO.

Wymiana handlowa Polska – Bułgaria

O tym, dlaczego warto wkroczyć na bułgarski rynek, oraz jak zaplanować ekspansję od strony logistycznej rozmawiamy z Tomaszem Pietnoczką, Kierownikiem Działu Projektów Logistycznych w 3CARGO.

BREXIT… i co dalej?

O możliwych skutkach bezumownego wyjścia Wielkiej Brytanii z UE dla polskiej branży transportowej oraz o tym, jak przygotować się do nowych formalności celnych rozmawiamy z Piotrem Kużdżeniem, prezesem 3CARGO Sp. z o.o.

Wymiana handlowa Polska-Turcja

O tym, czego polscy importerzy i eksporterzy współpracujący z tureckimi partnerami handlowymi mogą się spodziewać w 2019 roku rozmawiamy z panem Markiem Nowakowskim, Prezesem Polsko-Tureckiej Izby Gospodarczej.

Kryzys celny – co dalej?

O możliwych skutkach wprowadzenia przez rząd w Prisztinie 100% cła na towary serbskie i bośniackie rozmawiamy z Adrianem Chromik, Traffic Managerem sekcji bałkańskiej w 3CARGO.

Oferta transportowa

O tym, jakimi kryteriami należy kierować się przy wyborze najlepszej oferty transportowej rozmawiamy z Magdaleną Mirosławską, Kierownikiem Działu Sprzedaży 3CARGO.

Import pozaunijny

O czym należy pamiętać, przeprowadzając swój pierwszy import pozaunijny? O tym rozmawiamy z Anną Strawą, agentką celną 3CARGO oraz pełnomocniczką zarządu ds pozwoleń i kontaktów z administracją KAS.

Logistyka dla e-commerce

Kiedy warto zastanowić się nad zleceniem obsługi logistycznej firmie zewnętrznej i jak wybrać odpowiedniego partnera? O tym rozmawiamy z Mariuszem Jastrzębskim – Dyrektorem ds Logistyki Magazynowej oraz Warehouse and Fleet Managing Partner w 3CARGO.

Odprawa zdalna

Polscy przedsiębiorcy-importerzy mają możliwość korzystania z odprawy zdalnej importowej. O możliwościach i korzyściach płynących z tego typu rozwiązania rozmawiamy z Moniką Kosowską – Kierownikiem Agencji Celnej 3CARGO.

Metoda podzielonej płatności VAT

Od lipca tego roku polscy przedsiębiorcy mają możliwość płacenia za faktury metodą split payment, czyli podzielonej płatności VAT. O nowych regulacjach Ministerstwa Finansów rozmawiamy z Małgorzatą Kulas – Główną Księgową 3CARGO.


Siedziba firmy

ul. Świerkowicka 36
43-502 Czechowice-Dziedzice
POLSKA

+48 32 780 1111

+48 537 400 651

office@3cargo.com

Polityka prywatnościKlauzula informacyjna

Pozostańmy w kontakcie

Dołącz do środowiska ludzi z pasją! Śledź nasze kanały w mediach społecznościowych, dziel się swoimi opiniami i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami oraz ciekawostkami z branży TSL.Nasi partnerzy:  Pall-Ex . PTCOCRIG Katowice . ABITBalkan Express . Igoria Trade 

Copyright © 3 CARGO 2017 | Realizacja: Grabowski Sound & Image

Dołącz do subskrybentów! Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami i ofertami, otrzymuj wartościowe porady i zyskaj dostęp do korzystnych promocji!

*  *  *

Tak, chcę dołączyć do CARGOpoczty (możesz zrezygnować w dowolnej chwili).