Godziny pracy: pn-sob 8:00 - 20:00| +48 32 780 1111 | +48 537 400 651

Przedsiębiorcy kontra naukowcy, czyli druga debata oksfordzka

27 kwietnia 2018by 3CARGO
debata-oksfordzka-1280x812.jpg

W dniu 26 kwietnia 2018 w Bielsku-Białej odbyła się druga z cyklu debat oksfordzkich objętych Patronatem Honorowym prof. Jerzego Buzka.

Posłanka na Sejm RP Mirosława Nykiel oraz zespół przedsiębiorców (od lewej): Janina Seredyńska-Jantar (właścicielka firmy Jantar), Agnieszka Kozak (Wiceprezes Zarządu w firmie Zorius), Marcelina Górska (założycielka Garderoba w Pigułce) oraz Michał Ziaja (3CARGO).

Otrzymując od Rektor Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej Pani Iwony Kłóski zaproszenie do aktywnego udziału w cyklu debat oksfordzkich wiedzieliśmy, że to wyjątkowa okazja, której nie możemy przegapić. Po pierwsze dlatego, że w dzisiejszych czasach konstruktywne i merytoryczne debaty na tematy ważne z punktu widzenia społeczeństwa są niezwykle potrzebne. Po drugie dlatego, że temat tegorocznego cyklu bielskich debat oksfordzkich – „Ewolucja miasta. Od miasta tradycyjnego do miasta innowacyjnego” jest nam szczególnie bliski.

 

Uzbrojeni w silne argumenty przybyliśmy więc na miejsce, by dołączyć do zespołu reprezentującego przedsiębiorców. Druga debata pt. „Ewolucja miasta. Miasto jako inkubator przedsiębiorczości” rozpoczęła się cyklem wystąpień, podczas których głos zabrali: Pani Iwona Kłóska, Rektor WSEH będącej gospodarzem wydarzenia, pomysłodawczyni przedsięwzięcia Posłanka na Sejm RP Mirosława Nykiel oraz dr Jarosław Legięć, który wygłosił krótki wykład ekspercki na temat związku biznesu i nauki.

Zwycięzcy debaty – zespół naukowców (mgr Marta Kobus, mgr Marcin Matuszny i dr Aneta Bąk-Szołucha).

Następnie nadszedł czas debaty, podczas której dwa zespoły składające się z przedstawicieli świata biznesu i nauki zmierzyły się z trzema tezami:
1. Przedsiębiorcy potrafią przewidywać i są otwarci na nowe doświadczenia.
2. Naukowcy potrafią myśleć niestandardowo.
3. Władze lokalne, środowisko społeczne oraz media wspierają kreatywnych mieszkańców.

Nad przebiegiem dyskusji, utrzymanej w konwencji debaty oksfordzkiej, czuwał Marszałek, a całości przysłuchiwali się obecni na sali goście, widownia oraz Kapituła, która oceniała wystąpienia stron opozycji i propozycji.

Udział w debacie był dla nas nowym i ciekawym doświadczeniem, a zarazem wyzwaniem, które podjęliśmy z przyjemnością. Za tę sposobność pragniemy serdecznie podziękować pomysłodawcom, gospodarzom i organizatorom, szczególnie Pani Rektor Iwonie Kłóska oraz Pani Posłance Mirosławie Nykiel. Dziękujemy uczestnikom debaty za zaangażowanie, a widowni za uwagę oraz interesujące pytania, które pojawiły się na koniec dyskusji. Gratulujemy serdecznie wyłonionym przez Kapitułę zwycięzcom i mamy nadzieję, że cykl debat oksfordzkich, jako wydarzenie, będzie zataczać coraz szersze kręgi i angażować coraz więcej osób. Wśród nich bez wątpienia znajdą się takie, które swoim niestandardowym myśleniem, odwagą i przedsiębiorczym działaniem będą wspierać rozwój innowacyjnych miast.

Zespół 3CARGO

Debata pt. „Ewolucja miasta. Miasto jako inkubator przedsiębiorczości” odbyła się w Auli Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.
Wśród uczestników debaty organizatorzy rozlosowali nagrody książkowe. Nasza nagroda trafiła w punkt 🙂

 


Siedziba firmy

ul. Świerkowicka 36
43-502 Czechowice-Dziedzice
POLSKA

+48 32 780 1111

+48 537 400 651

office@3cargo.com

Polityka prywatnościKlauzula informacyjna

Pozostańmy w kontakcie

Dołącz do środowiska ludzi z pasją! Śledź nasze kanały w mediach społecznościowych, dziel się swoimi opiniami i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami oraz ciekawostkami z branży TSL.Nasi partnerzy: PTCOCRIG Katowice . ABITBalkan Express . Igoria TradeTrejdoo

Copyright © 3 CARGO 2017 | Realizacja: Grabowski Sound & Image

Dołącz do subskrybentów! Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami i ofertami, otrzymuj wartościowe porady i zyskaj dostęp do korzystnych promocji!

*  *  *

Tak, chcę dołączyć do CARGOpoczty (możesz zrezygnować w dowolnej chwili).

FreshMail.pl