SolarBloom – pierwsze drzewko solarne na Śląsku!

25 czerwca 2018by 3CARGO
solarbloom2-1280x812.jpg
Już niedługo w Bielsku-Białej stanie drzewko solarne – pierwsza tego typu konstrukcja w województwie śląskim i trzecia w Polsce! 3CARGO jest jednym ze sponsorów i partnerów projektu.

Młodzież coraz chętniej angażuje się w projekty społeczne – przekonaliśmy się o tym, gdy w maju naszą siedzibę odwiedził bielski licealista Alex Kantor. Młody społecznik, biorący udział w ogólnopolskim konkursie Zwolnieni z Teorii, poszukiwał sponsorów, którzy wspomogą jego ambitny plan umiejscowienia w centrum Bielska-Białej drzewka solarnego.

W związku z tym, że nasze Centrum Obsługi Towarów Celnych (COTC) w Czechowicach-Dziedzicach opiera się na rozwiązaniach wykorzystujących odnawialne źródła energii, a nasza firma angażuje się w projekty ekologiczne, żywo zainteresowaliśmy się tematem i postanowiliśmy wesprzeć Alexa oraz jego kolegów w realizacji jego pomysłu.

Projekt bielskich licealistów o nazwie SolarBloom zakłada powstanie na terenie Gemini Park w Bielsku-Białej stalowego „drzewka” wyposażonego w panele fotowoltaiczne. Energetycznie samowystarczalna konstrukcja ma zapewnić użytkownikom:
– możliwość ładowania urządzeń elektronicznych (dzięki portom USB, ładowarkom indukcyjnym oraz standardowym gniazdkom);
– możliwość skorzystania z darmowego WiFi;
– miejsce odpoczynku dzięki multimedialnym ławkom wyposażonym w nocne oświetlenie i ekrany dotykowe.

Odnawialne źródła energii to przyszłość

SolarBloom ma na celu popularyzowanie odnawialnych źródeł energii oraz zwiększenie wiedzy społeczeństwa na ich temat. Zdaniem pomysłodawców projektu to własnie one stanowią przyszłość naszej planety. Termin oficjalnego uruchomienia drzewka nie jest jeszcze znany, natomiast młodzież sama organizuje dostawy sprzętów, negocjuje ceny i pozyskuje sponsorów – a to wymaga czasu i zaangażowania – BRAWO. Część dotychczasowo zebranych materiałów oczekuje na realizację projektu w naszym magazynie VIP w COTC.

Instalacją paneli fotowoltaicznych oraz sieci elektrycznej zajmie się Władysław Krawczyk, specjalista ds odnawialnych źródeł energii z zaprzyjaźnionej i partnerskiej firmy ABIT Nowoczesne Instalacje w Budownictwie, której siedziba od niedawna mieści się w COTC. Ponadto firma ABIT objęła projekt patronatem merytorycznym.

„Cieszę się, że młode pokolenie angażuje się w projekty proekologiczne – mówi Władysław Krawczyk, który w połowie maja na zaproszenie licealistów wziął także udział w będącym częścią projektu wykładzie poświęconym odnawialnym źródłom energii. – Podobne inicjatywy nie tylko wspierają promowanie rozwiązań wykorzystujących odnawialne źródła energii, ale także uczą młodzież innowacyjnego podejścia, przedsiębiorczości, zaradności i wrażliwości społecznej.”

W 3CARGO nie możemy się już doczekać finalizacji tego innowacyjnego i ekscytującego projektu, a pomysłowym licealistom zaangażowanym w projekt życzymy dalszych sukcesów i kolejnych ambitnych akcji społecznych! Jesteśmy z Was dumni 🙂

Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć projekt SolarBloom zachęcamy do kontaktu z organizatorami:

e-mail: zwolnienizteorii.vlo.bb@gmail.com

telefon: +48 794 652 519


Siedziba firmy

ul. Świerkowicka 36
43-502 Czechowice-Dziedzice
POLSKA

+48 32 780 1111

+48 537 400 651

office@3cargo.com

Polityka prywatnościKlauzula informacyjna

Pozostańmy w kontakcie

Dołącz do środowiska ludzi z pasją! Śledź nasze kanały w mediach społecznościowych, dziel się swoimi opiniami i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami oraz ciekawostkami z branży TSL.Nasi partnerzy: PTCOCRIG Katowice . ABITBalkan Express . Igoria TradeTrejdoo

Copyright © 3 CARGO 2017 | Realizacja: Grabowski Sound & Image

Dołącz do subskrybentów! Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami i ofertami, otrzymuj wartościowe porady i zyskaj dostęp do korzystnych promocji!

*  *  *

Tak, chcę dołączyć do CARGOpoczty (możesz zrezygnować w dowolnej chwili).

FreshMail.pl