Decydując się na zewnętrznego spedytora przedsiębiorcy mogą powierzyć transport swoich towarów profesjonalistom i skupić się na innych płaszczyznach działania własnej firmy.

Wejście Polski do Unii Europejskiej miało ogromny wpływ na dynamiczny rozwój transportu międzynarodowego. Otwarcie granic znaczne ułatwiło handel międzynarodowy w Europie, co zachęciło niedużych przedsiębiorców do ekspansji na zagraniczne rynki.  Na dynamiczny rozwój eksportu i importu ma ogromny wpływ również rozwój technologii i możliwość prezentacji oferty w Internecie. Możliwość sprzedaży online pozwala na zdobywanie klientów na całym świecie. Aktualnie coraz więcej firm opiera swoją działalność na sprzedaży online. Dotyczy to również hurtowni. Spedycja międzynarodowa to coraz popularniejsza usługa, dlatego przedsiębiorcy nie muszą inwestować we własną flotę pojazdów, czy rozwój działu transportu międzynarodowego.

Proces spedycji międzynarodowej

Proces spedycji międzynarodowej jest skomplikowany i wymaga doskonałej organizacji logistycznej, dlatego warto pomyśleć o outsourcingu. Korzystanie z usług zewnętrznej firmy, która specjalizuje się w organizacji spedycji międzynarodowych jest ogromnym ułatwieniem dla przedsiębiorców.

Sprawny transport międzynarodowy towarów wymaga ogromnego zaplecza. Nie każdy przedsiębiorca ma możliwość zatrudnienia i prowadzenia w firmie własnego działu odpowiedzialnego za spedycję międzynarodową. Praca spedytora oprócz organizacji transportu towarów, polega również na zawieraniu umów o przewóz, udzielanie fachowych porad dotyczących procesów spedycyjnych i wyboru odpowiednich środków transportu.

Ogromną zaletą firm transportowych jest posiadanie wypracowanych i stałych linii spedycyjnych, co daje gwarancję na sprawny eksport i import towarów. W 3CARGO posiadamy wieloletnie doświadczenie i opracowany system organizacji transportu międzynarodowego. Wypracowane procedury i posiadanie stałych linii drobnicowych znacznie usprawnia możliwość handlu międzynarodowego. Wykonujemy transport nie tylko do państw należących do Unii Europejskiej, ale również do krajów bałkańskich i Turcji.

Profesjonalna firma transportowa 3CARGO

Szukając najlepszej oferty transportu międzynarodowego towarów z pewnością znajdziesz wielu profesjonalnych spedytorów. Żaden jednak nie posiada tak kompleksowej obsługi jak 3CARGO. Wiemy, jak ważny jest czas w transporcie i bezpieczeństwo. 3CARGO zmienia się dla naszych klientów, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie.

To, co czyni 3CARGO firmą bezkonkurencyjną:

  • Magazynowanie pod dozorem celnym
  • Magazyn Czasowego Składowania
  • Certyfikat AEO
  • Miejsce Uznane Urzędu Celnego
< Wróć do wpisów