Transport Rumunia

21 grudnia 2020by 3CARGO
rumunia-eksport-import-1280x812.jpg
Nawiązałeś współpracę z partnerem rumuńskim lub też myślisz o ekspansji na rumuński rynek? Podpowiadamy, jak zadbać o swoje zaplecze logistyczne już od jednej palety!

 

Rumunia – rynek perspektyw i szans

Coraz więcej polskich firm kieruje swoją uwagę na kraje Europy wschodniej i południowej szukając tam nowych rynków zbytu. I słusznie, jest to bowiem bardzo perspektywiczny rynek z ogromnym potencjałem i szansą na znalezienie swojej niszy. Na szczególną uwagę zasługuje Rumunia – kraj, który rozwija się bardzo dynamicznie, a pod względem konsumpcji na głowę mieszkańca w 2019 roku dogonił Polskę, osiągając poziom 79 % średniej unijnej.

Statystyki dotyczące polskiej wymiany handlowej w okresie pierwszych 10 miesięcy 2020 roku lokują Rumunię na 15. miejscu wśród najważniejszych odbiorców polskich towarów na świecie. Rumuńscy przedsiębiorcy chętnie kupują polską żywność, urządzenia mechaniczne, czy też komponenty do produkcji w branży elektronicznej. Ponadto Polska w 2019 roku zajmowała 17. miejsce wśród inwestorów zagranicznych w Rumunii, co oznacza, że w przeciągu 6 lat awansowaliśmy na tej liście aż o 8 miejsc. Nic dziwnego, bowiem Rumunia jest znakomitym punktem wyjścia na region południowo-wschodniej Europy, a więc kraje bałkańskie, Bułgarię, Mołdawię czy Turcję. Ugruntowanie swojej pozycji na tym rynku daje szerokie pole możliwości i nowych perspektyw współpracy.

Transport Rumunia – rozwiązania dla sektora MŚP

Nawiązując współpracę z partnerem rumuńskim jedną z ważniejszych kwestii, jakie należy rozważyć, jest kwestia transportu. Aby nasze towary dotarły do odbiorcy w Rumunii sprawnie, szybko i bezpiecznie, powinniśmy poświęcić trochę czasu na uważne przeanalizowanie ofert transportowych dostępnych na rynku i wybrać tę, która będzie najlepiej odpowiadała naszym potrzebom. Warto wziąć pod uwagę fakt, że choć firm oferujących transport do Rumunii jest wiele, nie każda z nich będzie dobrym wyborem dla nas, szczególnie jeżeli jesteśmy właścicielem firmy z sektora MŚP i dopiero rozkręcamy naszą działalność na rynku rumuńskim.

Przede wszystkim warto w takim przypadku przekazać gestie logistyczne w ręce operatora z doświadczeniem w obsłudze kierunku rumuńskiego, a także postawić na współpracę z firmą, która będzie w stanie wesprzeć nas w sposób kompleksowy – począwszy od pomocy w kompletowaniu dokumentów, po transport i magazynowanie, na dystrybucji do odbiorców ostatecznych skończywszy. I to wszystko już od 1 palety dzięki korzystaniu z opcji transportu drobnicowego. Linia drobnicowa do Rumunii to przy wysyłce niewielkich partii towaru najkorzystniejsza opcja na rynku usług transportowych, pozwala bowiem „wynająć” przestrzeń na samochodzie dostawczym dla naszego towaru, a kosztami transportu „podzielić się” z innymi przedsiębiorcami wysyłającymi w tym samym czasie swój towar do Rumunii.

Znaczenie tu będą miały także potrzeby naszego rumuńskiego partnera, może się bowiem okazać, że do jego siedziby będą w stanie dotrzeć jedynie mniejsze samochody, lub rozładunek na miejscu nie będzie możliwy bez samochodu z windą. Dobry spedytor zaplanuje i zorganizuje dla nas transport biorąc te wszystkie aspekty pod uwagę i znajdując rozwiązanie, które będzie dla nas najkorzystniejsze czasowo i finansowo.

RULL – Twoja linia paletowa do Rumunii

Wychodząc naprzeciw potrzebom polskich przedsiębiorców z sektora MŚP, 3CARGO uruchomiło w 2019 roku Rumuńską Linię Paletową (RULL). Linia RULL oferuje pełne wsparcie w obsłudze wymiany handlowej z partnerem rumuńskim. Zalety korzystania z linii RULL to:

 • gwarancja regularnych wyjazdów 2 razy w tygodniu;
 • realizacja dostaw w terminie 3 – 5 dni roboczych;
 • konkurencyjne ceny;
 • kompleksowa obsługa zleceń;
 • stały kontakt z opiekunem klienta i bieżące informacje na temat statusu przesyłki bez konieczności przedzierania się przez operatorów call center;
 • możliwość zaplanowania wyjazdów z dużym wyprzedzeniem dzięki stałemu rozkładowi jazdy;
 • obsługa przesyłek zawierających od 1 do 5 palet (z zachowaniem możliwości wysyłki więcej niż 5 palet) o maksymalnych wymiarach 480 cm x 320 cm, wysokości do 220 cm i maksymalnej wadze 1200 kg;
 • możliwość dotarcia do najodleglejszych zakątków Rumunii dzięki ścisłej współpracy z rumuńskim partnerem i dobrej znajomości tamtejszej infrastruktury drogowej;
 • dostępność samochodów z windą;
 • możliwość zorganizowania odbiorów i dostaw mniejszymi samochodami;
 • współpraca ze stałymi i zaufanymi przewoźnikami;
 • możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia CARGO.

W 3CARGO specjalizujemy się w obsłudze małych i średnich firm. Jesteśmy partnerem, na którego zawsze możesz liczyć, i który buduje swoją ofertę w oparciu o Twoje potrzeby. Skontaktuj się z nami już dziś i przekonaj się, jak możemy wesprzeć dalszy rozwój Twojego Biznesu!

sales@3cargo.com

tel.: +48 32 780 1117


Siedziba firmy

ul. Świerkowicka 36
43-502 Czechowice-Dziedzice
POLSKA

+48 32 780 1111

+48 537 400 651

office@3cargo.com

Polityka prywatnościKlauzula informacyjna

Pozostańmy w kontakcie

Dołącz do środowiska ludzi z pasją! Śledź nasze kanały w mediach społecznościowych, dziel się swoimi opiniami i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami oraz ciekawostkami z branży TSL.Copyright © 3 CARGO 2017 | Realizacja: Grabowski Sound & Image