Turcja podnosi stopy procentowe

8 czerwca 2018by 3CARGO
obniżka-stóp-procentowych-1-1280x812.jpg
Walka z kryzysem walutowym w Turcji trwa. Wczoraj zapadła decyzja o kolejnej podwyżce stóp procentowych. To już trzecia podwyżka w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Podwyżka o 125 punktów bazowych do poziomu 17,75% – taką decyzję podjął wczoraj Bank Centralny Republiki Tureckiej. Tuż po tym, jak informacja ta została oficjalnie przekazana w komunikacie, kurs dolara spadł z poziomu 4,58 liry do 4,46 liry. To kolejne działania obronne przed kryzysem walutowym oraz spadkiem zaufania ze strony inwestorów, z którymi Turcja zmaga się już od jakiegoś czasu.

Dynamicznie postępująca inflacja to jeden z poważniejszych problemów tureckiej gospodarki. Turecki Bank Centralny długo zwlekał z podwyżkami stóp procentowych, jednak wizja walutowego krachu zmusiła władze tureckie do zdecydowanych działań. Wcześniejsza awaryjna podwyżka miała miejsce 23 maja i wyniosła aż 300 punktów bazowych.

 

Na podst. Bankier.pl


Siedziba firmy

ul. Świerkowicka 36
43-502 Czechowice-Dziedzice
POLSKA

+48 32 780 1111

+48 537 400 651

office@3cargo.com

Polityka prywatnościKlauzula informacyjna

Pozostańmy w kontakcie

Dołącz do środowiska ludzi z pasją! Śledź nasze kanały w mediach społecznościowych, dziel się swoimi opiniami i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami oraz ciekawostkami z branży TSL.Nasi partnerzy: PTCOCRIG Katowice . ABITBalkan Express . Igoria TradeTrejdoo

Copyright © 3 CARGO 2017 | Realizacja: Grabowski Sound & Image

Dołącz do subskrybentów! Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami i ofertami, otrzymuj wartościowe porady i zyskaj dostęp do korzystnych promocji!

*  *  *

Tak, chcę dołączyć do CARGOpoczty (możesz zrezygnować w dowolnej chwili).

FreshMail.pl