transport międzynarodowy
W dniu dzisiejszym władze tureckie poinformowały o wprowadzeniu dwudniowego zakazu ruchu ciężarówek, ciągników siodłowych i cystern na autostradzie Anadolu Otoyolu oraz drogach krajowych D-100 i D-650 w rejonie Sakarya celem zminimalizowania negatywnych skutków wzmożonego ruchu drogowego podczas święta Kurban Bayramı.

Jak wskazano w informacji – ze względu na zbieżność końca roku szkolnego z okresem świątecznym, mieszkańcy mogą 14-15 czerwca podróżować z dużych miast do innych miejscowości i regionów turystycznych. W związku z tym, aby zminimalizować negatywne skutki wzmożonego ruchu drogowego, władze tureckie podjęły odpowiednie środki.

Aby zmniejszyć natężenie ruchu drogowego na początku święta w Stambule i Ankarze, zdecydowano o zakazie ruchu dla ciężarówek, ciągników siodłowych i cystern na drogach D-100 (droga krajowa Stambuł-Kocaeli-Sakarya-Ankara), D-650 (droga krajowa Sakarya-Bilecik-Kütahya-Afyonkarahisar-Burdur) oraz 0-4 (autostrada Anadolu Otoyolu) od godziny 06:00 w piątek, 14 czerwca, do godziny 05:00 w niedzielę, 16 czerwca, w kierunku Stambułu i Ankary (w tym wszystkie wjazdy pośrednie).

Zadecydowano także, że ciężarówki, ciągniki siodłowe i cysterny przewożące łatwo psujące się produkty spożywcze, takie jak świeże warzywa i owoce, mleko i produkty mleczne, mrożonki, żywe i cięte kwiaty, leki, materiały medyczne, pocztę/prasę, zwierzęta na ofiarę oraz paliwo, będą mogły poruszać się wyjątkowo przede wszystkim poza głównymi arteriami, a w przypadku konieczności na głównych arteriach na minimalnym dystansie.

Źródło: Yenişafak

< Wróć do wpisów