firma transportowa
Z przyjemnością informujemy, że firma 3CARGO znalazła się w 16. edycji rankingu „Diamenty Forbesa” przygotowanego przez redakcję magazynu Forbes, wspólnie z firmą Dun & Bradstreet. Ranking ma na celu zidentyfikowanie najdynamiczniej rozwijających się polskich firm, które osiągnęły najwyższy średni roczny wzrost wartości.

Ranking Diamenty Forbesa publikowany jest w formie ogólnokrajowej oraz z podziałem na regiony, a firmy klasyfikowane są w trzech kategoriach w zależności od przychodów ze sprzedaży w ostatnim roku obrachunkowym:

  •  firmy małe z przychodem ze sprzedaży od 5 do 50 mln zł
  • firmy średnie z przychodem ze sprzedaży od 50 do 250 mln zł
  • firmy duże z przychodem ze sprzedaży powyżej 250 mln zł.

Do wyceny Diamentów Forbesa 2024 wykorzystane zostały oficjalne dane z lat 2018-2022 m.in. poziom sprzedaży, zysk netto, wartość majątku trwałego, zapasów, należności, oraz nakładów na inwestycje. Wybrane zostają firmy o dodatnim wyniku finansowym, nie będące w upadłości bądź likwidacji oraz o współczynniku ryzyka niższym niż 4, ocenianym wg ratingu. Dla zachowania porównywalności wyników, firmy finansowe znalazły się poza badaniem.

Firma Dun & Bradstreet Poland zebrała dane firm, które złożyły w terminie raporty do Krajowego Rejestru Sądowego za okres 2022–2018. Na tej podstawie powstała tegoroczna, rekordowo długa lista przekraczająca ponad 20 tys. przedsiębiorstw. 3CARGO w kategorii przedsiębiorstw z przychodami od 5 000 000 zł do 50 000 000 złotych, zajęło 409. miejsce na liście regionalnej (województwo śląskie) oraz 3335. miejsce na liście krajowej.

Więcej informacji o rankingu.

< Wróć do wpisów