FAQ

Najczęściej zadawane pytania • Jak długo trwa transport z Turcji?
 • Jak często wyjeżdżają samochody z Turcji?
 • Ile kosztuje transport z Turcji?
 • Wycena – jakie informacje są potrzebne?
 • Chcę zlecić transport. Jak mogę to zrobić?
 • Odprawa celna z odroczonym podatkiem VAT – jakie są wymagania?
 • Czy wasza firma posiada agencję celną za granicą?
 • Co to jest numer EORI i po co jest mi potrzebny?
 • Czy mogę sprawdzić, gdzie aktualnie znajduje się mój ładunek?
Jak długo trwa transport z Turcji?

Transport towarów z Turcji do Polski standardowo zajmuje od 5 do 7 dni kalendarzowych, aczkolwiek ze względów logistycznych czas ten może się nieznacznie wydłużyć. Możliwe jest również, że towar zostanie dostarczony do naszego magazynu w krótszym czasie.

Jak często wyjeżdżają samochody z Turcji?

Transporty całopojazdowe wyjeżdżają w dniu załadunku (od poniedziałku do soboty), natomiast przewozy drobnicowe rozpoczynają trasę do Polski w środy, czwartki i w soboty. Sprawdź ofertę naszej stałej linii drobnicowej RED – drobnica z i do Turcji. Szczegółowy rozkład jazdy znajdziesz tutaj.

Ile kosztuje transport z Turcji?

Na koszt transportu z i do Turcji, jak również pozostałych krajów pozaunijnych, składa się wiele różnych czynników, w tym: adresy załadunku i rozładunku, rodzaj przewożonego towaru, ilość i sposób jego pakowania (np. czy towar jest na paletach, jakie są jego wymiary, waga, czy jest piętrowalny). Znaczenie ma także to, czy zlecenie będzie jednorazowe czy cykliczne, oraz czy klient oczekuje kompleksowej usługi wraz z odprawą celną. Każda wycena jest dokonywana indywidualnie, z uwzględnieniem oczekiwań i potrzeb klienta. W celu uzyskania wyceny transportu skontaktuj się z naszym działem handlowym.

Wycena – jakie informacje są potrzebne?

Aby rzetelnie przygotować dla Ciebie ofertę na przewóz towarów, będziemy potrzebować od Ciebie następujących informacji:

 • nazwa firmy oraz dane osoby do kontaktu
 • kody pocztowe adresów załadunku i rozładunku
 • termin załadunku (kiedy towar będzie dostępny)
 • czy wycena ma obejmować odprawę celną
 • dane ładunku: rodzaj towaru (neutralny, ADR, chłodniczy, spożywczy itp.), sposób pakowania, wymiary, waga, piętrowalność, ewentualne dodatkowe wymagania.
Chcę zlecić transport. Jak mogę to zrobić?

Jesteś zadowolony z naszej oferty i chcesz zlecić nam transport? Możesz to zrobić wypełniając formularz on-line. Uzupełnij rubryki, wpisz kod kreskowy z obrazka, a na końcu kliknij „wyślij i drukuj zlecenie”. Zlecenie transportowe zostanie wygenerowane i wysłane do nas. I to wszystko. Z chwilą otrzymania zlecenia przejmujemy wszystkie zadania i rozpoczynamy pracę nad realizacją transportu.

Odprawa celna z odroczonym podatkiem VAT – jakie są wymagania?

Nasza Agencja Celna umożliwia importerom skorzystanie z odprawy celnej z odroczonym podatkiem VAT, która pozwala rozliczyć podatek dopiero w kolejnej deklaracji podatkowej (podstawę prawną stanowi tu artykuł 33a ustawy o podatku od towarów i usług). Aby skorzystać u nas z odprawy celnej z odroczonym VAT-em należy przysłać swoje dokumenty finansowe do weryfikacji. Następnym etapem jest uzyskanie zgody od Naczelnika Urzędu Skarbowego i Naczelnika Urzędu Celno-Skarbowego oraz przedstawienie oświadczenia o niezaleganiu z płatnościami w Urzędzie Skarbowym i Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Szczegółowe informacje na temat odpraw celnych z odroczoną płatnością VAT udziela nasza Agencja Celna  (tel. +32 780 1116).

Czy wasza firma posiada agencję celną za granicą?

Nasi partnerzy biznesowi posiadają agencje celne w krajach macierzystych, dzięki czemu możemy dokonywać odpraw w miejscach załadunków lub rozładunków poza granicami naszego kraju.

Co to jest numer EORI i po co jest mi potrzebny?

EORI, czyli Wspólnotowy System Rejestracji i Identyfikacji Podmiotów Gospodarczych (Economic Operators’ Registration and Identification) to jeden z elementów europejskiego systemu elektronicznego cła.
Wszyscy przedsiębiorcy, którzy chcą dokonywać czynności przed europejskimi organami celnymi podlegają jednorazowej rejestracji w systemie i uzyskują unikalny numer EORI, który służy do ich identyfikacji przed organami celnymi na terytorium całej Unii Europejskiej.
W Polsce wnioski składane są za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych Skarbowo Celnych (PUESC).
Szczegółowe informacje o tym, jak uzyskać numer EORI znajdują się na stronie internetowej Krajowej Administracji skarbowej pod adresem: https://puesc.gov.pl/eori

Przeczytaj także nasz wywiad z ekspertem dotyczący numeru EORI.

Czy mogę sprawdzić, gdzie aktualnie znajduje się mój ładunek?

Tak. Pojazdy wyposażone są w system monitorowania oparty o GPS, zatem znając zawartość każdego z samochodów, na podstawie listów przewozowych jesteśmy w stanie określić, gdzie aktualnie znajduje się dany ładunek.
Siedziba firmy

ul. Świerkowicka 36
43-502 Czechowice-Dziedzice
POLSKA

+48 32 780 1111

+48 537 400 651

office@3cargo.com

Polityka prywatnościKlauzula informacyjna

Oddział firmy

Rokszyce II 10a
97-371 Piotrków Trybunalski
POLSKA

+48 793 657 676

w.maska@3cargo.com


Pozostańmy w kontakcie

Dołącz do środowiska ludzi z pasją! Śledź nasze kanały w mediach społecznościowych, dziel się swoimi opiniami i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami oraz ciekawostkami z branży TSL.Copyright © 3 CARGO 2017 | Realizacja: Grabowski Sound & Image