Transportujemy towary z i do następujących krajów: Albania, Armenia, Azerbejdżan, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czarnogóra, Czechy, Estonia, Grecja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Kosowo, Litwa, Łotwa, Macedonia Północna, Mołdawia, Niemcy, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Turcja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.
Transporty całopojazdowe wyjeżdżają w dniu załadunku (od poniedziałku do soboty), natomiast przewozy drobnicowe rozpoczynają trasę do Polski w środy, czwartki i w soboty. Sprawdź ofertę naszej stałej linii drobnicowej RED – drobnica z i do Turcji. Szczegółowy rozkład jazdy znajdziesz tutaj.
Na koszt transportu z i do Turcji, jak również pozostałych krajów pozaunijnych, składa się wiele różnych czynników, w tym: adresy załadunku i rozładunku, rodzaj przewożonego towaru, ilość i sposób jego pakowania (np. czy towar jest na paletach, jakie są jego wymiary, waga, czy jest piętrowalny). Znaczenie ma także to, czy zlecenie będzie jednorazowe czy cykliczne, oraz czy klient oczekuje kompleksowej usługi wraz z odprawą celną. Każda wycena jest dokonywana indywidualnie, z uwzględnieniem oczekiwań i potrzeb klienta. W celu uzyskania wyceny transportu skontaktuj się z naszym działem handlowym.
Aby rzetelnie przygotować dla Ciebie ofertę na przewóz towarów, będziemy potrzebować od Ciebie następujących informacji:
Jesteś zadowolony z naszej oferty i chcesz zlecić nam przewóz towaru? Możesz to zrobić wypełniając formularz on-line. Uzupełnij rubryki, wpisz kod kreskowy z obrazka, a na końcu kliknij „wyślij i drukuj zlecenie”. Zlecenie zostanie wygenerowane i wysłane do nas. I to wszystko. Z chwilą otrzymania zlecenia przejmujemy wszystkie zadania i rozpoczynamy pracę nad realizacją przewozu.
Nasza Agencja Celna umożliwia importerom skorzystanie z odprawy celnej z odroczonym podatkiem VAT, która pozwala rozliczyć podatek dopiero w kolejnej deklaracji podatkowej (podstawę prawną stanowi tu artykuł 33a ustawy o podatku od towarów i usług). Aby skorzystać u nas z odprawy celnej z odroczonym VAT-em należy przysłać swoje dokumenty finansowe do weryfikacji. Następnym etapem jest uzyskanie zgody od Naczelnika Urzędu Skarbowego i Naczelnika Urzędu Celno-Skarbowego oraz przedstawienie oświadczenia o niezaleganiu z płatnościami w Urzędzie Skarbowym i Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Szczegółowe informacje na temat odpraw celnych z odroczoną płatnością VAT udziela nasza Agencja Celna (tel. +32 780 1116).
Nasi partnerzy biznesowi posiadają agencje celne w krajach macierzystych, dzięki czemu możemy dokonywać odpraw w miejscach załadunków lub rozładunków poza granicami naszego kraju.
EORI, czyli Wspólnotowy System Rejestracji i Identyfikacji Podmiotów Gospodarczych (Economic Operators’ Registration and Identification) to jeden z elementów europejskiego systemu elektronicznego cła.
Wszyscy przedsiębiorcy, którzy chcą dokonywać czynności przed europejskimi organami celnymi podlegają jednorazowej rejestracji w systemie i uzyskują unikalny numer EORI, który służy do ich identyfikacji przed organami celnymi na terytorium całej Unii Europejskiej.
W Polsce wnioski składane są za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych Skarbowo Celnych (PUESC).
Szczegółowe informacje o tym, jak uzyskać numer EORI znajdują się na stronie internetowej Krajowej Administracji skarbowej pod adresem: https://puesc.gov.pl/uslugi/eori-uzyskaj-numer-identyfikacyjny-na-potrzeby-importu-i-eksportu-towarow
Przeczytaj także nasz wywiad z ekspertem dotyczący numeru EORI.
Tak. Pojazdy wyposażone są w system monitorowania oparty o GPS, zatem znając zawartość każdego z samochodów, na podstawie listów przewozowych jesteśmy w stanie określić, gdzie aktualnie znajduje się dany ładunek.